novinky a trendy ve stavebnictví

Pro všechny odborníky ze stavebnictví pořádáme sérii setkání. Přijďte společně probrat, jak ovlivňujeme prostředí, ve kterém lidé žijí, a přispět k jeho zlepšení.

Jak stavět od roku 2020?

Co všechno se v navrhování a stavění budov změní po novele zákona o hospodaření energií, která vyjde v platnost 2020? Jaké změny přinese aktualizace vyhlášky o energetické náročnosti budov v posuzování stavebních konstrukcí? Opravdu jsou domy s téměř nulovou spotřebou zásadní změnou, anebo jen završením dlouhodobého trendu?

Setkejte se s kolegy, kteří mají za sebou již řadu realizací, které odpovídají chystaným normám. Ke slovu se dostanou také odborníci, kteří se podíleli na přípravách nové normy. V největších městech republiky se opět koná setkání se zástupci společnosti Xella a externími energetickými specialisty, kteří vás na tyto změny připraví a nabídnou řadu řešení.

Jak se staví dům podle nových norem?

Tématu legislativy a jejímu dopadu se bude věnovat Ing. Libor Hrubý z Centra pasivních domů, který se zaměří na návrhy budov v oblasti změn oproti dosavadní praxi. Po stránce splnění těchto norem nabídne řadu postřehů energetický expert Ing. Milan Koukal.  Společnost Xella, výrobce značek Ytong, Silka a Multipor již s předstihem vyvinula několik řešení, která bez potíží splní nové požadavky. Regionální techničtí poradci představí několik ukázek skladeb stěn, včetně použití masivní střechy. Součástí jejich prezentací budou také konkrétní reference.

Kam se ubírá stavebnictví v dlouhodobém trendu? Čeká nás další přelom?

Stavět podle nových norem je samozřejmost – jak toho dosáhnout s maximální rychlostí, přesností a úsporně? Velkoformátová výstavba je rozvíjejícím se trendem, který nabízí podstatnou konkurenční výhodu u velkých staveb. Společnost Xella má za sebou první realizace a zkušenosti, které představí na konkrétních stavbách manažerka této výstavby Ing. Lucie Šnajdrová.

Dalším významným trendem, který bude expandovat v příštích letech, je digitální plánování BIM. Společnost Xella věnuje velkou pozornost digitální podpoře, aby projektování se Xella prvky přinášelo finanční a časovou úsporu. Tento směr představí Ing.arch. Zdeněk Podlaha.

 

Chcete s námi vést dialog o efektivním projektování i rychlém stavění?
Vyberte si, jestli to bude OstravaBrnoPraha či Plzeň a podívejte se na podrobný program.

Termíny ČR
1. 10. OSTRAVA2. 10. BRNO8. 10. PRAHA10. 10. PLZEŇ
Registrace
Termíny SK
22. 10. KOŠICE24. 10. BRATISLAVA
Registrace
Organizační garant

Xella – profesionální řešení pro profesionály

Koncern Xella patří mezi nejvýznamnější výrobce na trhu se stavebními řešeními a naše značky Ytong, Silka a Multipor jsou zárukou vysoké kvality stavebního materiálu pro zdravé a úsporné bydlení.

  • Díky vlastnímu výzkumnému a inovačnímu centru a neustálému technologickému rozvoji dodáváme špičkové a moderní produkty.
  • Kompletní stavební systém Ytong nabízí ucelené řešení pro ekonomicky i ekologicky šetrné stavění.  Tento systém je neustále inovován a nyní ke kompletnímu řešení pro hrubou stavbu, který zahrnuje také schodišťové stupně, stropy i střechu, přibylo řešení pro vnější i vnitřní povrchové úpravy.
  • Řešení Ytong v kombinaci s produkty Silka a Multipor tak vyhovuje těm nejvyšším požadavkům norem v oblasti statiky, tepelné techniky, akustiky a požární ochrany.
Více na webu Ytong.cz

Pórobeton Ytong vyniká svou tepelnou izolací a požární odolností. Jako masivní zdicí materiál s dostatečnou únosností se Ytong uplatňuje především v obvodových konstrukcích a u všech vnitřních nosných nebo výplňových stěn i příček.

Multipor je minerální nehořlavá deska s výjimečnými tepelněizolačními schopnostmi. Je vhodný pro venkovní i vnitřní zateplení budov. V kombinaci s materiály Ytong nebo Silka vytváří jedinečné tepelně a zvukově izolační konstrukce s maximální požární odolností.

Vápenopískové tvárnice Silka splňují nejvyšší požadavky na únosnost a protihlukovou ochranu staveb. Proto jsou vhodné zejména pro vícepodlažní občanské, rezidenční nebo administrativní stavby s vysokými požadavky na akustické klima.

Hlavní partner konference

Partnerem Ytong Dialogu se stala česká firma VÁPENKA VITOŠOV nacházející se na nedaleko Zábřehu na Moravě. Ve vitošovské oblasti má výroba vápna téměř 150letou tradici. První šachtová pec zde byla postavena už v roce 1872.

Místní vysoce kvalitní vápenec tvoří základ veškerého sortimentu VÁPENKA VITOŠOV. V něm najdete produkty určené pro hutní, chemický a energetický průmysl, zemědělství a ekologii.

Společnost má vlastní systémem malt, omítek a barev, které najdete pod názvem SALITH. Tyto produkty dodává VÁPENKA VITOŠOV také pro Xella CZ i SK a bude o nich řeč právě na Ytong Dialogu.

Od roku 2017 je VÁPENKA VITOŠOV součástí nadnárodního koncernu CRH Group, který je druhým největším výrobcem stavebních materiálů na světě.