novinky a trendy ve stavebnictví

Pro všechny odborníky ze stavebnictví pořádáme sérii setkání. Přijďte společně probrat, jak ovlivňujeme prostředí, ve kterém lidé žijí, a přispět ke zlepšení.

Ytong Dialog 2018: Technologie rychlé výstavby

Zajímá vás, jak lze zrychlit a zefektivnit výstavbu a současně dodržet veškeré normy? Potkejte se na odborné konferenci se zástupci výrobce systému Ytong, který investuje do inovací a technologií. Dozvíte se řadu praktických informací, včetně několika přelomových novinek pro rychlou výstavbu!

Současným tématem ve stavebnictví je rychlost a efektivita. Každé zrychlení a zjednodušení procesů na stavbě, úspora pracovních sil znamená snížení nákladů. Současně však zůstávají ty nejvyšší požadavky na kvalitu, přesnost výstavby a dodržení často velmi přísných norem. Ytong Dialog nabídne odborné veřejnosti několik možností, jak těchto cílů dosáhnout.

Co technologie rychlé výstavby znamená?

 • Zásadní inovace v sortimentu
  Představíme vám nové příčkové panely Ytong, velkoformátové tvárnice Ytong Jumbo a Silka Tempo, včetně zkušeností z referenčních staveb.
 • Efektivní projektování
  Ukážeme vám na konkrétních příkladech, jak si zjednodušit práci při projektování detailů a představíme naše rozšířené služby.
 • Poznatky odborníků
  Dozvíte se o zdravém a zároveň rychlém a efektivním zateplování pomocí minerálních izolačních desek Multipor. Přineseme také odpovědi na nejčastěji kladené odborné dotazy našim technikům.

 

Chcete vést s námi dialog o efektivním projektování i rychlém stavění?
Vyberte si, jestli to bude Praha, Ostrava či Brno a podívejte se na podrobný program.

Termíny ČR
11. 10. PRAHA16. 10. OSTRAVA17. 10. BRNO
Registrace
Termíny SK
4. 10. KOŠICE9. 10. BRATISLAVA
Registrace
Organizační garant

Xella – profesionální řešení pro profesionály

Koncern Xella patří mezi nejvýznamnější výrobce na trhu se stavebními řešeními a naše značky Ytong, Silka a Multipor jsou zárukou vysoké kvality stavebního materiálu pro zdravé a úsporné bydlení.

 • Díky vlastnímu výzkumnému a inovačnímu centru a neustálému technologickému rozvoji dodáváme špičkové a moderní produkty.
 • Kompletní stavební systém Ytong nabízí ucelené řešení pro ekonomicky i ekologicky šetrné stavění.  Tento systém je neustále inovován a nyní ke kompletnímu řešení pro hrubou stavbu, který zahrnuje také schodišťové stupně, stropy i střechu, přibylo řešení pro vnější i vnitřní povrchové úpravy.
 • Řešení Ytong v kombinaci s produkty Silka a Multipor tak vyhovuje těm nejvyšším požadavkům norem v oblasti statiky, tepelné techniky, akustiky a požární ochrany.
Více na webu Ytong.cz

Pórobeton Ytong vyniká svou tepelnou izolací a požární odolností. Jako masivní zdicí materiál s dostatečnou únosností se Ytong uplatňuje především v obvodových konstrukcích a u všech vnitřních nosných nebo výplňových stěn i příček.

Multipor je minerální nehořlavá deska s výjimečnými tepelněizolačními schopnostmi. Je vhodný pro venkovní i vnitřní zateplení budov. V kombinaci s materiály Ytong nebo Silka vytváří jedinečné tepelně a zvukově izolační konstrukce s maximální požární odolností.

Vápenopískové tvárnice Silka splňují nejvyšší požadavky na únosnost a protihlukovou ochranu staveb. Proto jsou vhodné zejména pro vícepodlažní občanské, rezidenční nebo administrativní stavby s vysokými požadavky na akustické klima.

Hlavní partner konference

Partnerem Ytong Dialogu se stala česká firma VÁPENKA VITOŠOV nacházející se na nedaleko Zábřehu na Moravě. Ve vitošovské oblasti má výroba vápna téměř 150letou tradici. První šachtová pec zde byla postavena už v roce 1872.

Místní vysoce kvalitní vápenec tvoří základ veškerého sortimentu VÁPENKA VITOŠOV. V něm najdete produkty určené pro hutní, chemický a energetický průmysl, zemědělství a ekologii.

Společnost má vlastní systémem malt, omítek a barev, které najdete pod názvem SALITH. Tyto produkty dodává VÁPENKA VITOŠOV také pro Xella CZ i SK a bude o nich řeč právě na Ytong Dialogu.

Od roku 2017 je VÁPENKA VITOŠOV součástí nadnárodního koncernu CRH Group, který je druhým největším výrobcem stavebních materiálů na světě.